duminică, 29 noiembrie 2015

Seminar: Căsătorie sau Cununie, particularități și nuanțe

     Curiozitatea tinerilor în legătură cu tainele cununiei și a vieții de familie a ademenit voluntarii duminică, 29 noiembrie, ora 15:00, în incinta Episcopiei de Ungheni și Nisporeni la o discuție libera pe tema ,,Căsătorie sau Cununie, particularități și nuanțe”. Moderator a fost prot Vadim Corostinschi, care a ținut o polemică impunătoare ce a marcat tinerii și a declanșat întrebări și discuții aprinse. Această activitate nu doar a deschis noi orizonturi și a dat un imbold tinerilor să se apropie de Dumnezeu, dar a implantat în conștiință  noi valori. 
Așteptăm noi voluntari, mult mai multe întrebări și propuneri de activități din partea tuturor tinerilor. Ușile asociației noastre sunt deschise pentru fiece doritor de a cunoaște și a experimenta lucruri și idei noi nu doar religioase dar și morale.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu