duminică, 1 noiembrie 2015

Echipa de voluntari din Ungheni la discuții și disbateri la promovarea actvităților până la finele anului 2015

  Duminică, 01.11.2015, în incinta Episcopiei de Ungheni și Nisporeni, a avut loc întrunirea Echipei de inițiativă a tinerilor voluntari ai asociației din Ungheni. La întrunire s-a discutat planul de activitate pe anul de studii 2015-2016, am dat citire legii cu privire la voluntariat și am discutat despre privilegiile și oportunitățile asociației noastre. În a doua parte a întrunirii am discutat despre activitatea ce se va desfașura la Nisporeni în data de 05.11.2015 și tinerii voluntari din Ungheni au venit cu idei noi manifestînd interes de a se implica activ în seminar cu diverse jocuri interactive. S-a mai decis ca În data de 15.11.2015 în scuarul ,,Gr. Vieru" din or. Ungheni să desfașurăm activitatea ,,Ești prietenul meu real? lasă netul, fii alături!", la care pot participa toți tinerii doritori din diverse raioane. Vă așteptăm pe toți la ora 13:00 cu o bună dispoziție și cu o programă extrem de interesantă. Haideți împreună sa găsim prieteni adevărați cu care să facem lucruri mari!Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu