marți, 10 noiembrie 2015

Provocare pentru tineri - Ești prietenul meu real? lasă netul, fii alături!

     Voluntarii Asociației Tinerilor Ortodocși din Moldova, vin cu o provocare către tinerii din Republica Moldova incluzând mesajul: Mult timp îl petrecem pe rețelele de socializare, de aceea invităm tinerii dornici de a  vedea pe viu prietenii reali pe care îi avem să discutăm pe viu și să participăm la o activitate distractivă în parc sau alte locuri unde este posibil de a petrece timpul liber in acțiune.
     În acest context  voluntari din or. Ungheni și or. Nisporeni dar și alte localități în care sânt voluntari ai asociației noastre, venim cu un program distractiv, dar cu mult folos prin proiectul: Ești prietenul meu real? lasă netul, fii alături! și anume:
- să lăsăm internetul un pic și să ieșim la aer liber;- să vedem care sânt prietenii noștri reali, pe viu, nu doar pe rețelele de socializare;- se ne simțim bine în sânul naturii;
- să facem prieteni noi cu care pe viitor să discutăm și colaborăm;
     Când ne întâlnim? - Duminică, 15 noiembrie 2015, fiecare tânăr își invită prietenii la o activitate pe care o gândesc ei în aer liber, iar spre finele zilei încarcă pozele la rubrica C O N C U R S. - din toate pozele participante la concurs care va cuprinde: 
- cel puțin 10 prieteni, 
- voiebună, 
- activitate în aer liber, 
- originalitate, o să fie premiată cu un maiou a asociației noastre. 
  Tinerii din or. Ungheni au pregătit activitatea dată, Duminică, în data de 15 noiembrie 2015, ora 13.00, în scuarul Gr. Vierul din or. Ungheni, vă așteptăm.
    Ne întâlnim atunci ca să demonstrăm că avem cu adevărat prieteni și că e posibil să petrecem timpul distractiv alături de cei dragi și fără internet.     La activitate sânt invitați toți voluntarii ATOM din toată republica și nu numai.


Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu