joi, 18 august 2016

Lista tinerilor Participanți la tabăra din 21-25 august 2016 la mănăstirea Hîncu

     În perioada 21 - 25 august 2016, al III-lea an consecutiv se desfășoară tabără pentru tinerii voluntari, anul acesta la Mănăstirea Hîncu, organizată de Sectorul Eparhial Activitate Patorală Pentru Tineret, a Episcopiei de Ungheni și Nisporeni în parteneriat cu Asociația Tinerilor Ortodocși din Moldova prin susținerea și binecuvântarea Preasfințitului Petru, Episcop de Ungheni și Nisporeni.

     Tinerii participanți la tabără sânt selectați din echipele învingătoare din fiecare raion a Episcopiei noastre și alți tineri care sau evidențiat prin răspunsurile date la concursul Brain-Ring. Tot aici vor participa și 30 voluntari care vor ajuta la bunul mers al lucrărilor și dezvoltare a activităților propuse.
     Cei prezenți vor fi incadrați la ateliere de lucru, seminare, dar și program sportiv caracteristic unei tabere.
     Propunem mai jos preventiv lista participanților:

Hîncești

1.                  Pîrău Nicolai - Lăpușna
2.                  Pîrău Vasile – Lăpușna
3.                  Pîrău Zinaida - Lăpușna
4.                  Virgilia Schipschi - Lăpușna
5.                  Frija Sergiu - Lăpușna
6.                  Buză Nicolae - Lăpușna
7.                  Slănină Bogdan- Lăpușna
8.                  Mitru Veaceslav- Lăpușna
9.                  Mihuță Nadejda – Mingir
10.              Moisei Mihaela – Mingir
11.              Pîntea Elena – Cărpineni
12.              Pomirleanu Severina – Cioara
13.              Alina Corlat - Ciuciuleni


Ungheni

1.                  Roșca Dan – Ungheni
2.                  Patrașcu Dorina - Ungheni
3.                  Ciobanu Ana-Maria - Ungheni
4.                  Nicuriuc Paula – Florițoaia Nouă
5.                  Sovgan Daniela – Florițoaia Nouă
6.                  Roman Rima – Morenii Noi
7.                  Filipia Dogotari - Ungheni
8.                  Cernat Ana - Ungheni
9.                  Anastasia Ursu – Ungheni
10.              Muduc Veronica – Chirileni
11.              Oboroc Alexei – Chirileni
12.              Chiruță Maria – Ungheni
13.              Ursachi Olga – Unțești
14.              Ceaglei Valeria – Florițoaia Nouă
15.              Dragan Sergiu - Graseni
16.              Dan Cupeț - Petrești
17.              Rastroșan Dumitru – Ungheni
18.              Cătălin Diaconu – Ungheni
19.              … Sergiu – Ungheni
20.              Moruz Grigore - Ungheni
21.              Alexandru Zacon – Ungheni

 Călărași

1.      Sîrbu Grigore - Bravicea
2.      Popa Nina - Bravicea
3.      Bumbu Doina - Bravicea
4.      Boţan Daniela - Bravicea
5.      Cojocari Cristin - Bravicea
6.      Laşcu Olesea - Bravicea
7.      Bălănescu Tatiana – Temeleuți
8.      Drapac Ion – Peticeni
9.      Harea Mihai – Nișcani
10.  Alexei Alina - Bravicea
11.  Bulat Cristina - Bravicea
12.  Lapteacru Iuliana - Bravicea
13.  Pșenițchi Natalia - Bravicea

Nisporeni

1.      Beschieru Ion – Soltănești
2.      Postu Tatiana – Soltănești
3.      Negură Lucian – Soltănești
4.      Ghicov Mihaela – Soltănești
5.      Bogureac Iuliana – Soltănești
6.      Bogureac Livia - Soltănești
7.      Cozari Ana – Soltănești
8.      Beschieru Ana – Soltănești
9.      Sirbu Mihaela – Nisporeni
10.  Enache Octavian – Mărinici
11.  Amarfi Cătălin – Soltănești
12.  Ciuvaga Iuliana – Nisporeni
13.  Scobioală Nicoleta – Nisporeni
14.  Basoc Nicoleta – Nisporeni
15.  Beschieru Maria – Soltănești
16.  Furtună Maria – Nisporeni
17.  Șaptesate Ion – Soltănești
18.  Teterea Andriana - Soltănești
19.  Proca Grigore – Soltănești
20.  Ion Grigor - Soltanesti
      Cei menționați mai sus ne întilnim în data de 21 august, ora 16.00 la mănăstirea Hîncu. Dacă aveți întrebări le adresați pe ok.ru sau sunați - 78040007