miercuri, 5 aprilie 2023

Desfășurarea concursului Brain-Ring la etapa locală în satul Temeleuți, Călărași

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Petru, Arhiepiscop de Ungheni și Nisporeni și la stăruința preotului Valeriu Badan, Membru a Sectorului Eparhial Activitate Pastorală pentru Tineret a Protopopiatului Călărași, astăzi a avut loc concursul Brain-Ring desfășurat la etapa locală în satul Temeleuti, raionul Călărași, în gimnaziul cu același nume.

La concurs au participat 3 echipe formate din câte 5 elevi, care au frecventat un număr stabilit de ore în care s-au pregătit pentru acest concurs, etapa locală. Scopul acestei concurs a fost identificarea elevilor care formează echipa capabilă să concureze la etapa raională. Elevii s-au arătat entuziasmați de desfășurarea concursului, au fost foarte activi remarcându-se prin răspunsurile oferite și viteza de expunere. Apreciem efortul depus pentru realizarea acestui concurs la etapa locală, le dorim dorință și implicare pentru a-l cunoaște pe Dumnezeu prin studiul efectuat și prin participarea la astfel de concursuri.

Mulțumiri aducem în primul rând elevilor pentru dorință și implicare, persoanelor care i-au instruit, preotului Valeriu și preoteasa Veronica Badan, membrii juriului- Dna Olevschi Elena învățătoare in cadrul gimnaziului și Spinei Eugen, creștin al parohiei noastre.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu