vineri, 23 noiembrie 2018

Campania promovată de ATOM: ,,Ești prietenul meu real, lasă netul fii alături", desfășurată la Frăsinești


ADOLESCENŢA poate fi o perioadă foarte fericită a vieții. Iar pentru mulţi chiar aşa este. 

Vineri, 23 noiembrie, în cadrul campaniei ,,Ești prietenul meu real, lasă netul fii alături", ediția a V -a, voluntarii ATOM filiala Frăsinești au organizat împreună cu tinerii din localitate o masa rotunda, unde au pus in discuție o tema actuala si importanta in viața noastră si anume: ,,Adolescenta, o vârstă eternă".


Tinerii au dezbătut diferite subiecte, si-au expus părerile la anumite afirmații, au aflat lucruri importante ce trebuie făcute in aceasta perioada și nu mai târziu, au adus argumente pro/contra la unele citate si au aflat multe semne de întrebare la acest subiect.


Participanții au privit si un film interesant, anume despre problemele actuale ale adolescenților si au luat parte la multe alte activități interesante.

Toți adolescenții au multe semne de întrebare despre care nu pot discuta  cu părinții sau alte persoane, de aceea discuțiile in mijlocul tinerilor sunt foarte benefice.

Tot la aceasta activitate voluntarii ATOM au adus o promovare asociației noastre, iar in urma unor discuții, filialei Frăsinești li s-au alăturat încă 2 tineri dornici de cunoașterea lucrurilor frumoase si dornici de a se dezvolta personal fiecare. Profir Gabriela si Stoica Sabina.


Suntem bucuroși ca tinerii sunt interesanți de lucrurile frumoase  care se desfășoară in jurul lor, iar noi in continuare vom continua sa promovam frumoasele noastre lucruri, si sa luptam pentru o societate mai buna.

     Ursu Maxim, Șef filiala Frăsinești












Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu