joi, 4 octombrie 2018

Din ruine spre lumină


Joi, 4 octombrie 2018, voluntarii ATOM filiala Ungheni, cu ocazia Săptămânii Naționale a Voluntariatului #SNV2018 am desfășurat o activitatea care a constat în restaurarea răstigniri de la intrarea în orașul Ungheni.

Am inițiat acest proiect „Din ruine spre lumină” pentru renovare dar și sensibilizarea cetățenilor, pentru ca este foarte important să contribuie fiecare dintre noi ca orașul nostru să fie cât mai curat și îngrijit. Îndeosebi la intrările în municipiu, unde am putea spune că este ca o cartea de vizită a noastră.


Activitatea se va mai desfășura și săptămâna viitoare pentru a finisa lucrările care au decurs cu succes datorită voluntarilor harnici, activi și bravi! Sperăm ca pe viitor numărul acestor proiecte să fie în creștere!


Popa Marina, Șef filiala Ungheni


Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu