vineri, 12 mai 2017

Concurs de șah și dame organizat la Lăpușna

Echipa Asociației Tinerilor Ortodocși din Moldova filiala Lăpușna, în parteneriat cu biserica ortodoxă „Sf. Mai Marilor Voievozi Mihail și Gavriil” din localitate și Liceul Teoretic Lăpușna, au organizat un concurs de șah și dame. Activitatea a avut loc pe data de 11-12 mai, după orele 14:00, odată cu finisarea lecțiilor. 

Concursul a fost unul extrem de dinamic și palpitant, fiind antrenați elevi din cadrul treptei gimnaziale (V-IX). Munca intelectuală a fost răsplătită din plin de către cele mai importante instituții ale satului, biserica și școala, dar și de către tinerii voluntari ATOM,  care au premiat cu locuri vacante la taberele organizate de Asociația noastră, doar în cazul în care tinerii învingători vor dori să participe și la alte proiecte organizate de voluntariat, iar în tabere o să parcurgă pașii spre inițiere. Felicitări încă odată campionilor, fiindcă munca intelectuală este una de o importanță majoră și trebuie mereu valorificată. 


Coordonator: Secretar General ATOM - Slănină Bogdan, Preot Serghei Slănină, profesor de șah - Trestianu Vladislav Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu