duminică, 21 februarie 2016

Seminar cu tinerii ATOM: Viața ne ispitește pe fiecare


     În după amiaza zilei de 21.02.2016, în sediul Epsicopiei de Ungheni și Nisporeni, a avut loc o seminarul cu tema: Viața ne ispitește pe fiecare!
     Ca punct de reper seminarul a avut filmul Иерей-сан prezentat mai jos. După vizionarea filmului tinerii au văzut mai multe situații a vieții mai multor familii care de la nimicuri ajungeau să se certe fiind ispitiți cu diferite greutăți și nu își dădeau seama să se îndrepte.

     Dorești noi prieteni, distracție, voie bună și să înveți lucruri noi...? Alăturăte echipei noastre pe categoria de vârstă: copii cu vârsta între 7-13 ani - ora 14.00 și tinerii 14-20 ani - 15.00 în fiecare duminică la discuții și promovarea valorilor morale. 
     Unde ne întâlnim? - or. Ungheni, str. Mihai Eminescu 10, sediul Episcopiei de Ungheni și Nisporeni etaj. 1. Detalii pe: ok.ru, sau 78040007

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu