marți, 15 aprilie 2014

Proiect - pachet social pentru bătrâni


     Sărbătoarea Sărbătorilor, Învierii Domnului, numită în popor  ,,Paștele”, este o sărbătoare familiară care împărtășește bucurie și voie bună. Este un prilej prin excelenţă care adună familiile şi membrii familiilor pe la căminele părinteşti. Această bucurie trebuie de a o împărtăși şi cu cei mai nevoiași ca noi, de aceea voluntarii Asociației Tinerilor Ortodocși din Moldova, dau start proiectului Pachet social pentru bătrâni.
 Toți cei care doresc să susțină această binecuvîntată inițiativă a tinerilor, pot contribui prin donații de produse alimentare, haine și alte lucruri neutilizate de noi, dar necesare altora. Le puteți aduce la sediul asociației noastre din or. Ungheni, str. Mihai Eminescu 10, sediul Episcopiei de Ungheni și Nisporeni.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu