vineri, 4 octombrie 2013

Seminar pentru tineri: Tânărul în societatea scolastică și viața lui raportată la Hristos


      Pa data de 19 octombrie, cu binecuvântarea Prea Sfințitului Petru, Episcop de Ungheni și Nisporeni, Departamentul Activitate Pastorală Pentru Tineret,  în parteneriat cu Asociația Tinerilor Ortodocși din Ungheni, organizează un pelerinaj la Mănăstirea Răciula și Centrul turistic Casa Mierii din r-nul Călărași.

     Programul va fi vast, începând cu slujba săvârşită de un sobor de preoţi la mănăstirea Răciula, ghidarea pelerinilor la mănăstire și centrul turistic Casa Mierii, agapa frățească şi într-u final conferinţă pentru tinerii, conferențiar fiind Arhim. Pafnutie, duhovnicul mănăstirei sus numite cu tematica: Tânărul în societatea scolastică și viața lui raportată la Hristos.
     Sânt invitați toți doritorii.
     Pentru tinerii voluntari ai asociației noastre din localitățile Ungheni și Sângerei sânt programate rutiere. Pentru mai multă informație pentru cei care sânt cointeresați de a merge în pelerinaj o puteți face contactându-ne la telefonul 78040007, sau pe adresa: Sediul Episcopiei de Ungheni și Nisporeni, str. Mihai Eminescu 10, or. Ungheni.

4 comentarii: